Bad Credit History

پس انداز راه­‌های زیادی دارد اما به صورت کلی دو راه برای پس انداز و استفاده از پول­‌های پس انداز شده مان وجود دارد. خرید بیمه عمر و سپرده‌گذاری در بانک ، که هرکدام مزایا و معایبی دارند که در این بخش قصد داریم به آن‌ها بپردازیم:

تفاوت­های سرمایه‌گذاری در بانک و خرید بیمه عمر

1- اگر قصد شما سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت است، سپرده‌گذاری در بانک‌ها به نظر جذاب‌تر می‌آید، اما باید در ابتدا مبلغ بسیاری را در بانک سپرده‌گذاری کنید تا سود قابل ‌توجهی را بدست بیاورید. اما در مورد خرید بیمه عمر ، کافیست تنها یک حق بیمه را پرداخت کنید تا تحت پوشش بیمه‌ای نیز قرار بگیرید؛ بانک فاقد این پوشش‌هاست.

2- در حساب‌ها و سپرده‌­گذاری های بلندمدت بانکی، امکان برداشت پول قبل از اتمام قرارداد وجود ندارد، اما در بیمه عمر امکان برداشت اندوخته ( وام بدون ضامن) طی مدت قرارداد وجود دارد.

3- یکی از تفاوت‌های قابل توجهی که بین سپرده­‌گذاری در بانک و خرید بیمه عمر مطرح است، متغیر و ثابت بودن نرخ سود پرداختی به اندوخته شما است. در مورد سپرده‌­گذاری در بانک‌­ها، نرخ بهره تحت شرایط متفاوت متغیر است، اما در مورد بیمه عمر نرخ سود تا پایان روندی مشخص و ثابت دارد و تغییری نمی­کند.

4- تفاوت عمده دیگر در حق برداشت طلبکاران است. در صورتی که پس انداز کننده یک سپرده در بانک داشته باشد، طبق قانون طلبکاران او در صورت از کار افتادگی و بروز مشکلات دیگر می­‌توانند از محل سپرده‌های بانکی، طلب خود را وصول کنند. در بیمه عمر چنین برداشتی امکان پذیر نیست.

5- یک تفاوت مهم دیگر نیز وجود دارد، بانک ها تا زمانی که روند پس انداز ادامه دارد یا سرمایه را در اختیار دارند، به آن سود پرداخت می­کنند و در صورت از کارافتادگی کلی پس‌اندازکننده و کاهش درآمد او روند پس‌انداز کردن متوقف می‌شود؛ اما بیمه عمر از آنجایی که علاوه بر پس‌انداز و سرمایه‌گذاری جنبه پوشش‌دهی ریسک هم دارد در صورت از کارافتادگی دائم و کلی، بیمه شده از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود و شرکت بیمه به ایفای تعهدات مندرج در بیمه‌نامه الزام دارد.

برچسب ها :